Wystawy

SPRAWOZDANIE Z WYSTAWY WŁOCŁAWEK 16-17.11.2019 r.

Regionalna Wystawa Gołębi Rasowych, Drobiu Rasowego i Królików odbyła się w dniach 16-17.11.2019 r. na terenie OSIR-u we Włocławku, w Hali Sportowo-Widowiskowej, przy Al. Chopina 8.

Na wystawie zaprezentowano 43 rasy gołębi, 7 ras drobiu, 5 ras królików, 2 rasy ptactwa wodnego i kilka sztuk ptaków egzotycznych. W konkursie wzięło udział 784 sztuk gołębi, 72 sztuki drobiu ozdobnego, 37 sztuk królików, 26 sztuk ptactwa orientalnego i 27 sztuk ptactwa wodnego, co łącznie pozwoliło zwiedzającym podziwiać 946 eksponatów.

Najwięcej eksponatów odnotowaliśmy w rasach: PDL Srebrniak, PDL Perłowy i PDL Sroka Łowicka.

Oceny w/w eksponatów dokonali sędziowie:

  • Dorota Smolińska,
  • Zdzisław Pruba,
  • Wiesław Marciniak,
  • Jan Jędrzejewski,
  • Mariusz Wiliński, – Jerzy Cierlicki,
  • Ryszard Suski,
  • Przemysław Walczak,

Wystawa została zorganizowana w idealnym obiekcie, zarówno pod kątem architektonicznym (Hala Sportowo-Widowiskowa), jak i jego lokalizacją (przy trasie Gdańsk-Łódź z wygodnymi parkingami dookoła budynku).

W wystawie wzięli udział zarówno hodowcy lokalni, jak i z: Bielska, Ciechanowa, Chełmży, Płocka, Bydgoszczy, Iławy, Poznania i Łodzi.

Na wystawie było nam miło przyjąć do naszego grona trzech kolegów z Norwegii
i pozostajemy w nadziei, iż w przyszłych lata również będziemy mogli wręczyć legitymacje członkowskie kolejnym hodowcom.

Korzystając z okazji pragniemy podziękować kolegom i koleżance sędziom, którzy dokonali bardzo sprawnej, obiektywnej oceny i gratulujemy im fachowości i rzetelności w ocenie eksponatów.

Podczas dwóch dni pokazu odwiedziło nas przeszło 800 osób dorosłych nie licząc dzieci, które miały wstęp bezpłatny. Gościliśmy kolegów hodowców z zaprzyjaźnionych związków. Odwiedziła nas również grupa zorganizowana z włocławskiej palcówki wychowawczej, dla której było przygotowane specjalne zwiedzanie z przewodnikiem, który opowiedział kilka słów o każdej rasie, co w znaczny sposób wpłynęło na jeszcze większe zainteresowanie młodzieży oglądanymi eksponatami.

Zaprzyjaźniliśmy się z włocławskim towarzystwem judo, prowadzonym przez trenera Włodzimierza Ciniewskiego, którego pokaz walk podopiecznych urozmaicił zwiedzanie wystawy.

Wystawa odbyła się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego, pragniemy serdecznie podziękować za objęcie, rekomendowanie i popularyzację tego wydarzenia.

Należy podkreślić, iż była to druga wystawa zorganizowana przez nasz związek,
a zważywszy, iż jesteśmy bardzo młodą strukturą, zarówno ilość zwiedzających, jak również to, iż odwiedziła nas włocławska telewizja TV KUJAWY i radio Rmfmaxx oceniamy tegoroczną wystawę za udaną. Pozwala to mieć nadzieję, że kolejne wystawy będzie można zorganizować
z jeszcze większym rozmachem i podzielić się naszą pasją z większą ilością odbiorców.

Po wystawie spłynęło do nas wiele ciepłych słów i gratulacji, co jest dla nas motorem do kolejnych działań.

Podsumowując tegoroczne przedsięwzięcie, pragniemy podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w jego realizacji, wsparli nas zarówno pomocą techniczną, jak i dobrą radą, bez was wszystkich razem i każdego z osobna nie można byłoby mówić o udanej wystawie… dziękujemy!

W załączeniu przesyłamy listę zwycięzców w konkursach.

Informacje z wystawy także na naszej stronie na Facebooku www.facebook.com/Kujawski-Związek-Hodowców-Gołębi-Ras-Europejskich-Ptactwa-Ozdobnego-i-DI-2144455429105059/?modal=admin_todo_tour

……………………………………………………………………….

W dniu 4 sierpnia 2019 roku w Moszczenicy odbył się Łódzki Pokaz Gołębi Młodych.

W pokazie brało udział 10-u hodowców z naszego związku.

Wyróżnienia otrzymali Kazimierz Dragan i Mirosław Adamkiewicz.

………………………………………………..

W dniach 26-27 stycznia 2019 roku odbyła się w Kielcach Krajowa Wystawa Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza.

Kujawski Związek Hodowców Gołębi Ras Europejskich, Ptactwa Ozdobnego i Drobnego Inwentarza reprezentowany był przez 5-u wystawców.

Wyróżnienie otrzymali:

Jerzy Cierlicki – Sroka Łowicka

Dariusz Grudziecki – Krymka Polska

Jan Zielski – Loczek

Sara Maciejewska – Perukarz

……………………………..

W dniach 06-07.10.2018 KZHGRE-POIDI zorganizował wystawę w Hali Widowiskowo-Sportowej we Włocławku (Al. Chopina 8).

Na wystawie można było podziwiać wiele różnych ras gołębi, takich jak:
Srebrniak, Perłowy, Sroka Łowicka, Krymka Polska, Loczek, Zamojskie, Białka Polska, Lazurek, Stargardzki Pulsujący, Modena Angielska, King, Kurak Niemiecki, Kapucyn Staroholenderski, Pawik, Perukarz, Berliński Krótkodzioby i wiele eksponatów drobiu ozdobnego i królików.